Sepetim 0
Amoksil (Amoksisilin)

Amoksil (Amoksisilin)

Amoksisilin, penisilin grubuna ait antibakteriyel bir ilaçtır. Geniş bir etki yelpazesine sahiptir, yani farklı patojen türlerini etkiler.

Amoksisilin, tüm penisilinler gibi, onu diğer antibiyotik gruplarından ayıran bir takım özelliklere sahiptir. Birincisi, düşük toksisite ve yüksek farmakolojik güvenlik indeksidir. İlaç, çok hafif tolere edildiği için çocuklar için bile reçete edilir. Yetişkinlerde ve çocuklarda semptomların birkaç gün içinde hafifletilmesini sağlayan oldukça hızlı bir terapötik etki sağlar.

Amoksisilin, farmakolojik etkinliğini aşağıdaki patojenik mikroflora türlerine karşı gösterir: aerobik gram-pozitif patojenler ve aerobik gram-negatif patojenler.

Günümüzde hem yetişkinler hem de çocuklar için başarıyla kullanılan ilaç pazarındaki en güvenli antibiyotiklerden biridir.

Etkin madde: Amoxicillin

 • Teslimat 4-9 gün
 • Ödeme yöntemleri
2012.02TL üzerindeki siparişler için ücretsiz teslimat

Amoksil Jenerik

Açıklamalar

İlaç Hakkında bilgi

 • Marka Adı: Amoksil;
 • Etkin madde: Amoksisilin;
 • Üretici: GSK.

Amoksil ve onun etkin maddesi Amoksisilin

Amoksil haplarındaki ana etkin madde Amoksisilin'dir. Bu maddenin bakterilere karşı bakterisit etkisi vardır.

Amoksisilin yutulduğunda gastrointestinal sistemden hızla emilir ve kan dolaşımına nüfuz eder.

Amoksisilin, peptidoglikan (hücre duvarının ana bileşeni) sentezini bloke ederek patojenlerin doğal yaşam döngüsünü bozar ve hücre duvarını tahrip eder. Korunmasız mikroflora, vücudun antibiyotik ve doğal koruyucu özelliklerinin etkisi altında ölür.

Bakterisidal bir etki elde etmek, zayıflamış hastaların tedavisinde ve ayrıca sepsis, endokardit ve benzeri gibi ciddi hastalıklarda, vücudun enfeksiyonla kendi başına savaşamadığı durumlarda özellikle önemlidir.

Amoksisilin çoğunlukla akciğerlerde, böbreklerde, solunum sistemi müköz membranlarında, idrarda ve kan plazmasında birikir. Böylece, solunum ve üriner sistem hastalıklarının tedavisinde en büyük etki elde edilir.

Amoksisilinin farmakolojik etkisi, patojenik mikrofloranın türünden bağımsızdır. Bakteriler bu antibiyotiğin etkilerine duyarlıysa, hasta patojenlerin aktivitesini hızla bastırabilecekti.

Kullanım endikasyonları

Amoksisilin, bulaşıcı kökenli enflamatuar süreçler de kullanılabilir:

 • Solunum sistemi organları (üst ve alt bölümler): pnömoni, bronşit, farenjit, boğmaca, vb.;
 • KBB organları: otit, sinüzit, vb.;
 • Genital enfeksiyonlar dahil idrar yolu organları: üretrit, prostatit, piyelonefrit, sistit;
 • Gastrointestinal ve abdominal organlar: paratifo, mide ve oniki parmak bağırsağı ülseri, salmonelloz, kolesistit;
 • Deri ve yumuşak dokular.

Amoksili nereden satın alabilirim. Olası seçenekler

Bugün Amoksil, terapötik uygulamada en sık reçete edilen antibiyotiklerden biridir. Bu yüzden, büyük olasılıkla, solunum sistemi veya KBB organlarında bazı enfeksiyon belirtileri olan bir doktora giderseniz, size bu ilaç reçete edilecektir.

Amoksil'i sıradan bir şehir eczanesinden reçeteyle satın alabilirsiniz. Alternatif olarak, Amoksil'i internet üzerinden satın alabilirsiniz. İkinci yöntemin avantajı, hızlı eve teslim ve daha düşük fiyattır.

Amoksil'in yerel bir eczanedeki fiyatı, çevrimiçi bir eczaneden 3-4 kat daha yüksek olacaktır. Amoksil'i daha uzun tedavi (14 veya 21 gün) gerektiren kronik bir enfeksiyonun tedavisi için satın alırsanız, bu özellikle fark edilir.

Seçim sizin, ancak tasarruf etmek için Amoksil'i internet üzerinden düşük bir fiyata sipariş etmeyi düşünmelisiniz.

Tedavi rejimleri ve dozajları

Her Amoksil hapı 250 mg veya 500 mg Amoksisilin içerebilir.

 • Amoksil 250 mg haplar, hafif ila orta şiddette enfeksiyonlar için 5-10 yaş arası çocuklara reçete edilir. Haplar 8 saatlik aralıklarla alınır. Bu, bu yaş grubu için sınır dozdur.
 • 2 ila 5 yaş arası çocuklar için, Amoksil 250 mg hap ikiye bölünür ve günde 2-3 kez 125 mg alınır.
 • 10 yaş üzeri vücut ağırlığı 40 kg'ı geçen hastalara Amoksil 500 mg reçete edilir. Kural olarak, hastalara günde 3 kez 1 hap Amoksil 500 mg reçete edilir.

Şiddetli enfeksiyonlar için yetişkinlerin günde 3 kez 2 hap 500 mg Amoksil almasına izin verilir. 3000 mg'lık maksimum doz, 1-3 gün gibi kısa bir süre için alınabilir, ardından doz azaltılır.

Amoksisilin ile çoğu enfeksiyonun tedavi süresi 7 güne kadardır.

Kural olarak, tüm semptomlar ortadan kalktıktan sonra (artmış sıcaklık, iltihaplanma) tedavi en az 2 gün devam eder.

Semptomların görsel teşhisi sorunluysa, enfeksiyon için bir laboratuvar kan testi gereklidir.

Kullanım önerileri

 • Amoksisilin diğer penisilinlere göre daha yüksek asitliğe sahiptir, bu yüzden haplar mide asidi tarafından parçalanmaz ve yemeklerden önce ve sonra kullanılabilir.
 • Hapları alma dozu ve süresi ne olursa olsun, etkin maddenin oral kullanım için biyoyararlanımı yaklaşık %95'tir.
 • Hapları 6-8 saatte bir aynı saatte alın.
 • Kandidiyaz olasılığını dışlamak için her üç günde bir 1 hap Fluconazole 150 mg antifungal ilaç alın.

Eksik doz

Patojenlerle savaşmak için kanda yüksek Amoksisilin düzeylerini korumak için 6-8 saatlik bir aralık önemlidir. Ancak bir doz almayı unutursanız, bir dahaki sefere kadar bekleyin ve hapı planlandığı gibi alın. Eksiz dozları telafi etmek için iki veya üç hap almayın.

Önlemler

Amoksisilin yüksek bir farmakolojik güvenlik indeksine sahip olduğundan, istisnasız hemen hemen tüm hastalar tarafından alınmasına izin verilir.

Amoksisilinin yaklaşık %80'i böbrekler tarafından atıldığından, karaciğer yetmezliği olan hastalar özel dikkat göstermelidir. Bu patoloji ile bir doktora danışmak gerekir ve kreatinin klirensi çok düşükse, hastanın günlük dozu azaltması, hap alma arasındaki aralığı artırması veya Amoksisilin almayı reddetmesi gerekebilir.

Ayrıca, Amoksisilin aşağıdaki patolojileri olan hastalar için de uygun değildir:

 • Alerjik diyatezin alevlenmesi;
 • Akut bronşiyal astım;
 • Saman nezlesi;
 • Karaciğer yetmezliği;
 • Mide ülserlerinin alevlenmesi ile birlikte kolit alevlenmesi veya gastrointestinal sistemden kanama.

Eğer bir hastanın herhangi bir penisiline, sefalosporinlere, karbapenemlere alerjisi varsa, Amoksisilin almak kesinlikle kontrendikedir. Amoksisilin aldıktan sonra %99 olasılıkla alerjik bir reaksiyon başlayacaktır.

Doğum kontrolü için hormonal kontraseptif kullanan kadınlara özel dikkat gösterilmelidir.

Amoksisilin, farmakokinetik özelliklerinden dolayı oral hormonal kontraseptiflerin etkinliğini azaltır. Bu yüzden antibiyotik alırken istenmeyen gebeliklere karşı ek bariyer koruma yöntemlerinin kullanılması önerilir.

Hamilelik sırasında amoksisilin kullanımı

Amoksisilin, tedavinin potansiyel yararının fetüse yönelik potansiyel riskinden daha büyük olması koşuluyla hamile kadınlar tarafından kullanılabilir.

Amoksisilin hamileliğin ilk üç ayında kullanımı, hamileliğin seyrini ve doğumu etkilemez.

Ancak amoksisilin emzirme döneminde kullanılmamalıdır. Bu antibiyotik anne sütüne geçer. Bu yüzden, Amoksisilin için akut bir ihtiyaç varsa, emzirme geçici olarak durdurulmalıdır.

Olası yan etkiler

Amoksil'in yan etkileri hafiftir ve genellikle aşırı dozda veya önlem alınmadığında ortaya çıkar.

Çoğu zaman, hastalar uyku bozuklukları, halsizlik, mide bulantısı, ishal, baş ağrısı yaşarlar.

Çok nadir durumlarda, alerjik reaksiyonlar, kas krampları veya disbakteriyoz mümkündür. Bu reaksiyonların ilk belirtilerinde doktora gitmelisiniz.

Amoksil: diğer ilaçlarla etkileşim

Amoksisilin ve Varfarin gibi oral antikoagülanların eşzamanlı kullanımı kanama olasılığını artırır.

Amoksil, Digoksin ile kombine edildiğinde, her iki ilacın da vücuttan yavaş atılması nedeniyle aşırı doz mümkündür.

Amoksisilin talimatlarına göre, diğer antibiyotiklerle (tetrasiklin ilaçları, Eritromisin, sülfanilamid antimikrobiyalleri) kombinasyonu etkinliklerini azaltır.

Amoksisilin, metotreksatın toksisitesini önemli ölçüde artırır, böylece böbrekler üzerindeki yükü ve olası yan etkileri büyük ölçüde artırır.

Depolamak

Çocukların ulaşamayacağı, karanlık bir yerde, 25°C'yi geçmeyen bir sıcaklıkta saklayın.

Amoksil 250/500 mg internet üzerinden nasıl satın alınır?

Nerede yaşıyor olursanız olun, Amoksil'i 7/24 internet üzerinden satın alabilirsiniz.

Siparişinizi takip eden 24 saat içinde, içinde hap bulunan koli, normal posta veya kurye hizmetleri ile belirttiğiniz adrese gönderilecektir.

Amoksil 500 mg'ı internet üzerinden satın almak için sadece hap sayısına ve teslimat yöntemine karar vermeniz gerekir. Siparişiniz için Visa veya MasterCard banka kartı kullanarak ödeme yapabilirsiniz.

Müşterilerimize dünyanın en iyi antibiyotik dağıtım hizmetini sunuyoruz. Bizim ana hedefimiz herkesin ucuz ve kaliteli ilaçlara ulaşabilmesidir. Amoksil'i eczanemizden internet üzerinden satın aldığınızda, en iyisi olduğumuzu göreceksiniz.

Amoksil Jenerik Referansları

 • S
  Sezerin
  Doğrulanmış yorum

  Merhaba arkadaşlar! Neredeyse kronik hale gelen uzun bir sinüs enfeksiyonunun ardından Amoksil reçete edildi. oldukça hızlı iyileştim,

 • AT
  Aynalı Tahir
  Doğrulanmış yorum

  Amoksil ilacını sinüs enfeksiyonu ve soğuk algınlığı için alıyoruz. Benim için gayet iyi çalışıyor, ancak evdeki diğer insanlar onu kullanmaya pek hevesli değil çünkü hafif bir alerji benzeri etkiye sahip. Yine de beni hiç rahatsız etmiyor.

 • OA
  Osman Ağa
  Doğrulanmış yorum

  Merhaba! 15 yılı aşkın süredir dişçilerden uzak duruyorum. Bu korkunç gemi enkazları çok uzun süre ağzımda kaldı. Sadece ertelemeye devam ettim ve onları gözetimsiz bıraktım. Aslında bu kadar uzun sürmesine şaşırdım, ama bir gece aniden ağrı kafamı vurdu. Yüzümün sol tarafının tamamı şişti ve yutkunmak çok acı vericiydi. Doktoruma danışmadım, sadece oda arkadaşımın sahip olduğu bir miktar Amoksil aldım. Yine de dişçiye yolculuk hala önümde. Bunu okursan bana şans dile.

 • S
  Sudenaz
  Doğrulanmış yorum

  Grip benzeri semptomları tedavi etmek için bana Amoksil verildi. Tekrar covid olduğundan emindim ama belirtiler 3 gün içinde büyük oranda kayboldu. Bir süre sonra boğazım biraz sertleşti ama o kadar

 • KA
  Kebabçi Arif
  Doğrulanmış yorum

  Amoksil benim ve çocuklarım için mükemmel çalıştı. Akneden soğuğa, diğer her türlü enfeksiyona kadar her şeyi tedavi eder, adını siz koyun. Piyasadaki çoğu penisilin bazlı ilaçlardan çok daha iyidir.

 • HG
  Hikmet Görkem
  Doğrulanmış yorum

  Yirmilik dişimdeki apselerle savaşmak için bana Amoksil verildi. Yan etkileri olsaydı, hiçbirinden haberdar değildim.

 • DF
  Damat Ferit
  Doğrulanmış yorum

  Merhabalar! COVID-19 ile enfekte olduğumu düşündüm, ancak test edildikten sonra bu sadece bronşiyal bir enfeksiyondu. 7 gün boyunca 500 mg Amoksil reçete edildi. Beni biraz hasta ediyordu, ancak onu aldıktan sonraki ilk 2 gün içinde olumlu sonuçlar gördüm.

 • N
  Nuray_Ön
  Doğrulanmış yorum

  Aile doktorum bakteriyel enfeksiyonlar için en iyi tedavi olarak Amoxil'i önermektedir.

 • H
  Hilay
  Doğrulanmış yorum

  Amoksil bildiğim en iyi antibiyotik. Bazı hoş olmayan sorunlara neden olabilir, bu nedenle dozaj konusunda dikkatli olun ve aile doktorunuzun tavsiyelerine uyduğunuzdan emin olun.

 • S
  Sezer
  Doğrulanmış yorum

  Benim astımımı iyileştirmeye yardımcı olması için diğer bazı ilaçlarla birlikte Amoksil reçetesi verildi. İyi çalışıyor, ama kendi başına aynı etkiye sahip olup olmayacağını merak ediyorum

 • H
  Hakan-Baba
  Doğrulanmış yorum

  Şiddetli akne sorunları için Amoksil reçete edildi. Değişikliğin görünür hale gelmesi biraz zaman aldı, neredeyse sabrımı yitiriyordum ama sonrasında sonuçlardan memnun kaldım.

 • Ş
  Şerif_Alan
  Doğrulanmış yorum

  Amoksil ilacını diş tedavisinden sonra tedavi sonrası için sıklıkla kullandım. Enfeksiyonu önler ve şişliği azaltır.

 • HA
  Halit abi
  Doğrulanmış yorum

  Ben soğuk algınlığı semptomları yaşamaya başladım ve seyrini bıraktım, ama sonra tamamen kulak enfeksiyonu ve sinüzite dönüştü. Bundan önce Amoksil kullandım ve harika çalıştı. Nedense beni biraz sinirlendiriyor, bu yüzden uykumu mahvetmemek için günün başında alıyorum.

 • G
  Güney
  Doğrulanmış yorum

  Ben bir kulak enfeksiyonundan nihayet iyileşiyorum. Amoksil almaya başlayalı 5 günden fazla oldu. Yavaş yavaş azalmaya başlar. Çalışıyor gibi görünüyor, tıpkı doktorlarda bana açıklandığı gibi

 • K
  Kuzu
  Doğrulanmış yorum

  Yaklaşık 3 gündür sinüs enfeksiyonu için bu ilacı kullanıyordum. Ama baş dönmesine dayanamadım, ayrıca bana bazı sindirim sorunları verdi. Ne yazık ki, bu benim için değil. Ailemin diğer üyeleri onu soğuk algınlığı semptomları için kullandı ve onlarla iyi çalışıyor, bu yüzden ecza dolabımda tutuyorum