Sepetim 0
Stromectol (Ivermektin)

Stromectol (Ivermektin)

Stromectol, çok çeşitli farmakolojik etkinliye sahip antiparaziter bir ilaçtır. Tıpta insanlarda ve veterinerlik tıbbında çoğu parazit enfeksiyonunu tedavi etmek için kullanılır. Son zamanlarda, ilaç bazı ülkelerde COVID-19 semptomlarını tedavi etmek için etkin kullanılmaktadır.

İlaç henüz СOVID-19 için bir tedavi olarak geniş çapta kabul görmemiştir. Ancak Hindistan'da pandemi ile mücadele deneyimi, bu hastalığın tedavisinde etkinliğini ve potansiyelini göstermiştir. Stromectol satın almak, bir doktor gözetiminde СOVID-19'un ana tedavisine mükemmel bir katkı olabilir.

Etkin madde: Ivermectin

 • Teslimat 4-9 gün
 • Ödeme yöntemleri
2012.02TL üzerindeki siparişler için ücretsiz teslimat

Stromectol Jenerik

Açıklamalar

İlaç hakkında bilgi

 • Marka Adı: Stromectol;
 • Etkin madde: Ivermektin;
 • Üretici: MERCK.

Stromectol ve ilaç maddesi Ivermektin

Ivermektin 1981 yılından beri farmakolojik uygulamada kullanılmaktadır. DSÖ tarafından onaylanan temel ilaçlar listesinde yer almaktadır.

Bu ilaç, en şiddetli parazit enfeksiyonlarıyla savaşması bakımından benzersizdir. Hem birinci basamak ilaç olarak hem de daha az güçlü ilaçlar parazit etkinliğini nötralize edemediğinde yardımcı olarak kullanılabilir.

Etkin maddenin farmakolojik etkisinin prensibi, parazitlerin Merkezi Sinir Sistemini bozmaktır. İlaç, parazitik mikroorganizmaların felce ve ölümüne neden olan sinir uyarılarının iletimini engeller.

Bu süreç hızlı ve kapsamlıdır. Ivermektin hemen hemen tüm dokulara ve vücut sıvılarına nüfuz eder.

Stromectol'ün benzersiz özelliği, yalnızca artık olgun ve etkin parazitler üzerinde etkili olmamasıdır. Dişilerden fetüs boşluğuna giren besinlerin olasılığını bloke eder ve böylece embriyoları yok eder.

Kullanım endikasyonları

Kullanım endikasyonları şunları içerir:

 • Strongiloidiyaz;
 • Gül hastalığı;
 • Uyuz (Norveç kaşıntısı dahil);
 • Pediküloz;
 • Helmintiyazlar;
 • Miyaz.

Stromectol, farklı COVID - 19 seçeneklerinde tedavinin bir parçası olabilir.

Stromectol'ün diğer antiparaziter ilaçlarla birlikte kullanılması da mümkündür. Bununla birlikte, dozaj ve tedavi rejimi ayarlanmalıdır.

Stromectol satın almanın olası yolları

Stromectol'ü hem yerel bir eczaneden hem de İnternetten satın alabilirsiniz.

Stromectol'ü çevrimiçi satın aldığınızda, hızlı hizmet ve ilacı reçetesiz satın alma olanağı elde edersiniz. Kesin tanı konulacağı zaman tedaviye hemen başlamak için laboratuvar testleri sonuçlarını almadan önce Stromectol'ü sipariş edebilirsiniz.

Bir şehir eczanesinde kesinlikle bir reçeteye ihtiyacınız olacak. Ayrıca, orada size pahalı bir eşdeğer teklif edilebilir.

Çevrimiçi bir eczanede Stromectol'ü diğer ilaçlarla gerçek zamanlı olarak karşılaştırabilir, ilaçların toplam maliyetini değerlendirebilir ve hem fiyat hem de kalite açısından size en uygun ilacı seçebilirsiniz.

Tedavi rejimleri ve dozajları

Tedavi rejimi birkaç faktöre bağlıdır:

 1. Hastanın yaşı;
 2. Vücut ağırlığı;
 3. Parazit enfeksiyon türü.

Stromectol 5 yaşın üzerindeki hastalara reçete ile verilir, ancak kısıtlamalar vardır:

 • 5 yaşından büyük ve 15 kg'dan hafif hastalar için Stromectol ilacı reçetesiz verilir.

Çoğu hasta için standart doz, vücut ağırlığının 1 kg'ı başına 150 mg'dir. Buna dayanarak, optimal bir farmakolojik güvenlik seviyesine sahip olan tek bir doz hesaplanır. Hasta ağırlığı 50 kg olursa Stromectol dozu 7,5 mg olacaktır.

Şiddetli enfeksiyonları olan yetişkinlerin 1 kg vücut ağırlığı başına 200 mg'a kadar almasına izin verilir. Dozu, ancak bir doktora danıştıktan sonra, kontrendikasyonların yokluğunda artırmak mümkündür.

Hastaya tek doz Stromectol reçete edilir. 2 hafta içinde parazitler için laboratuvar testleri yapmak gerekir. Eğer bir enfeksiyon tespit edilirse, kurs tekrar edilebilir.

Kullanım için öneriler

İnsanlar için Stromectol sadece oral formda reçete edilir. İlacı aç karnına veya yemekten sonra alın, bağırsaklarda çok hızlı emilir. İlacın alınmasından 4 saat sonra kan plazmasında doruk konsantrasyona ulaşır ve etki etmeye başlar.

 • Her Stromectol tabletini bir bardak su ile birlikte alınız.
 • İlacı 14 günde bir defadan fazla almayınız.
 • Karaciğer üzerindeki yükü önemli ölçüde artıracağından, doktorun belirttiği dozu aşmayınız.

Eksik Doz

Kural olarak, tek bir Stromectol dozu alınır ve bir sonraki doz ancak 14 gün sonra mümkündür. Bu ilaç, birçok kontrendikasyonu olduğu için düzenli olarak alınmaz.

Minimum aralığa uyulmaması vücudunuzda ciddi hasara neden olabilir.

Önlemler

ÖNEMLİ BİLGİ!

Ivermektin, bu organ üzerinde ek bir yük oluşturan karaciğer tarafından atılır. Karaciğer yetmezliği veya ciddi karaciğer patolojileri olan hastalarda, tek bir dozun azaltılması veya ilacı almayı tamamen reddetmesi önerilir.

Ayrıca Stromectol'ün etkisi, merkezi sinir sistemindeki bazı nörotransmitterlerin aktivitesini artırmak için tasarlanmıştır. Bu, bu ilacın sizin için kontrendike olabileceği bir sıra kısıtlamaya neden olur:

 • Organik beyin hasarı;
 • Ruhsal bozuklukların akut aşaması;
 • Merkezi Sinir Sistemini düzenleyen ilaçların alımı.

Bu hasta grubunda klinik güvenlik çalışmalarının olmaması nedeniyle 5 yaşın altındaki çocuklara Stromectol reçetesiz verilir.

Ayrıca, aşağıdaki durumlarda ilaç reçetesiz verilir:

 • Menenjit;
 • Uyku hastalığı.

Hamilelik sırasında Stromectol kullanımı

Stromectol hamilelik sırasında reçete edilmez. Fetüse zarar verebilir ve gelişiminde geri dönüşü olmayan değişikliklere neden olabilir.

Tedavi süresi için emzirmeyi durdurmak gerekir. İlacı alan annelerin, son dozunu aldıktan sonra en geç bir hafta içinde emzirmelerine izin verilir.

Olası yan etkiler

Stromectol'ün karakteristik bir özelliği, yan etkilerinin hemen ortaya çıkmaması, ancak ilacın alınmasından 2-3 gün sonra ortaya çıkmasıdır. Çoğu hafif ila orta şiddettedir. Ancak, belirli semptomları vardır:

 • Ateş;
 • Deride kaşıntı ve kızarıklık şeklinde alerjik reaksiyon;
 • Göz kızarıklığı;
 • Zayıflık/uyku;
 • Kas ağrısı.

Eğer bu belirtiler ortaya çıkarsa, alerjik reaksiyonu azaltmak için bir antihistaminik ilaç alınması önerilir. Ancak, daha da kötüleşirse, mümkün olan en kısa sürede bir sağlık uzmanına başvurmalısınız.

Sadece vakaların %1-2'sinde ateş veya hipotansiyon gibi daha şiddetli reaksiyonlar ortaya çıkar. Bu durumda, mümkün olan en kısa sürede tıbbi yardım almalısınız.

Ivermektin: diğer ilaçlarla etkileşim

Aşağıdakiler Stromectol ile birlikte alınması önerilmez:

 • Barbitüratlar;
 • Sakinleştiriciler;
 • Benzodiazepinler;
 • Merkezi Sinir Sistemi üzerinde önemli etkisi olan ilaçlar.

Herhangi bir biçimde etanol ile Stromectol almak kesinlikle kontrendikedir.

Depolamak

Çocukların ulaşamayacağı, karanlık bir yerde, 20°C'yi aşmayan bir sıcaklıkta saklayın.

Stromectol'ü güvenilir tedarikçilerden satın alın

Stromectol'ü internet üzerinden satın aldığınızda, reçeteniz olsun ya da olmasın, parazit enfeksiyonunun tedavisine hemen başlama olanağına sahipsiniz. Müşterilerimize en kaliteli hizmeti, hızlı teslimatı ve piyasadaki en iyi fiyatları sunuyoruz.

Stromectol'ü internet üzerinden satın almak birkaç dakikadan fazla sürmez. Sağlığınız için sorumluluk alıyoruz ve yüksek kaliteli ve orijinal ilaçların teslimatını garanti ediyoruz.

Stromectol Jenerik Referansları

 • A
  Arda
  Doğrulanmış yorum

  Stromectol bana Covid-19 konusunda yardımcı oldu. En azından ben öyle düşünüyorum. İlk hafta virüsle ilaçsız savaşmaya çalıştım ama daha da kötü oldum. Ve Stromectol almaya başladım. Elbette riskliydi ama 3 gün sonra kendimi çok daha iyi hissettim. Bence hapları almak iyi bir karardı.

 • T
  TARKAN
  Doğrulanmış yorum

  Belki Stromectol, Covid-19 için özel bir tedavi değildir, ancak bana yardımcı oldu. Nasıl çalıştığını bilmiyorum ama gerçekten, ilacı kullanmaya başladıktan sonra çok daha iyi oldum. Bu sadece benim deneyimim ve bunun herkes için aynı olduğunu söylemiyorum. Ama eğer ben yalnız değilsem, bu bir harika

 • H
  Hakkı
  Doğrulanmış yorum

  Covid başıma gelebilecek en kötü şeydi. Bu virüsten çok korktuğum için gerçek bir panik içindeydim. Böylece, ilk gün birçok forum ve siteyi ziyaret ettim ve Stromectol'ün bana yardımcı olabileceğini öğrendim. İlacı aldığımda biraz sakinleştim. Dürüst olmak gerekirse yan etkilerden korkuyordum ama yine de Covid'den daha çok korkuyordum. Neyse ki, her şey yolundaydı. Bazen başım ağrıyor ve midem bulanıyor ama anladım ki bunlar en kötü belirtiler değilmiş. Tedavi benim için gerçekten kolaydı ve Stromectol'ü öğrendiğim için mutluyum.

 • HA
  Hande Ateş
  Doğrulanmış yorum

  Covid olan annem için Stromectol aldım. Neyse ki, 2 hafta önce iyileşti. Komplikasyonlardan korkuyorduk. Böylece, ona yardımcı olabilecek tüm ilaçları hemen almaya başladım. Ve Stromectol, tedaviyi çok kolaylaştırmaya yardımcı oldu.

 • K
  Kural
  Doğrulanmış yorum

  Covid-19 için Stromectol kullandım. İlk kez 2020 yazında hastalandım ve korkunçtu. Hastanedeydim ve kendimi çok kötü hissettim. Ve bir ay önce yine bu semptomları yaşadım ve en kötüsünü bekliyordum. Ama artık biraz deneyimim vardı ve hemen Stromectol almaya başladım. Bana yardımcı olan bu ilaç mıydı bilmiyorum ama bu sefer çok daha iyiydi. Elbette birkaç gün kendimi zayıf hissettim, boğazım ağrıdı ama yine de geçen seferden daha iyiydi. Stromectol'ün virüsten çok çabuk kurtulmama yardımcı olduğunu düşünüyorum.

 • A
  Arda
  Doğrulanmış yorum

  Merhaba! Bağırsak istilasını önlemek için Stromectol'ü düzenli olarak kullanıyoruz.

 • Ş
  Şevket
  Doğrulanmış yorum

  2 haftadan kısa bir sürede uyuzdan kurtuldum. Ben Stromectol'ü tavsiye ediyorum.

 • B
  Burak
  Doğrulanmış yorum

  Bir çeşit deri akarı için bana üç haftalık bir kurs verildi. Nereden geldiğinden emin değilim. Şimdi, hiçbir belirti yok, ama bunun kaynağını bilmemek beni rahatsız ediyor. Yakında takibe gideceğim. İşaretlerin gitmesine sevindim.

 • AK
  Ali Kerem
  Doğrulanmış yorum

  Ben Stromectol'ü tavsiye ediyorum. Tek düşünebildiğim kollarımı kaşımaktı, Nemlendiriciler biraz yardımcı oldu. Çok şükür bitti.

 • NA
  Nurgül Alisoy
  Doğrulanmış yorum

  Mide parazitlerine yakalandım. İlk tedavi kursundan sonra, sistemimde sadece 2 hafta içinde yeniden ortaya çıktı. Belki de kursu planlandığı gibi takip etmiyordum çünkü ilaçları birkaç gün boyunca atladığımı hatırlıyorum. Bu madde doğru alındığında kesinlikle işe yarar.

 • A
  Ali
  Doğrulanmış yorum

  Merhaba! Evcil hayvanlarımızdan gelmiş olabilecek bağırsak böceklerinden kurtulmak için kursa gittik. Kocam birçok sindirim yan etkisi yaşadı ve ayrıca sürekli gergin olduğumuz için duygusal sağlığımızı da etkilemiş olabilir. Bunun dışında herhangi bir ek ağrı ya da benzeri bir şey olmadı ve artık parazitlerden de kurtulduk.

 • P
  Polat
  Doğrulanmış yorum

  Son zamanlarda göğsümde ve bacaklarımda bazı bölgelerde garip işaretler keşfettim. Bana uyuz teşhisi kondu. Doktor Stromectol'ü reçete etti, ancak buna rağmen semptomlar bir nedenden dolayı kötüleşiyordu. Doktorla tekrar görüştükten sonra dozu artırmaya karar verdik ve benim için doğru olan bu oldu. Genel olarak, kurs 5 hafta sürmüştür.

 • G
  Güneş
  Doğrulanmış yorum

  Eğer dürüst olmak gerekirse, parazit deri akarları diye bir şey olduğunu öğrendikten sonra çok kötü oldum. Tedavinin bir çeşit deri aşılama operasyonunu içereceğini düşündüm. Bana sadece haplardan oluşan 1 aylık kolay bir kurs verildiğinde ne kadar rahatladığımı hayal edin. Bunun için teşekkür ederim!

 • Y
  Yalın
  Doğrulanmış yorum

  Genel olarak, ben memnunum.

 • S
  Selçuk
  Doğrulanmış yorum

  Benim Stromectol için puanım beş üzerinden 4 yıldız.