Sepetim 0
Clomid (Klomifen)

Clomid (Klomifen)

Clomid klinik deneyleri başarıyla geçmiştir ve dünya çapında kadın kısırlığını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Bu ilaç kadınlara düzenli yumurtlama sağlar, adet döngüsünü normalleştirir ve yumurta olgunlaşmasını destekler.

Clomid, 5 günden fazla sürmeyen ilk tedavi döngüsünden sonra gebe kalma şansını% 60 artırır.

Clomid'in avantajları birkaç cümle ile anlatılabilir. Kullanımı daha az masraf gerektirirken, ilaç kursunun etkinliği IVF'den daha düşük değildir. Ek olarak, hastanın cerrahi operasyon geçirmesine gerek yoktur ve tedavinin kendisi belirgin yan etkiler olmadan ilerler. Bu yüzden, Clomid, patolojinin hormonal bozukluklardan kaynaklanması şartıyla, kısırlığın tedavisi için cerrahi yöntemlere mükemmel bir alternatiftir.

Etkin madde: Clomiphene

 • Teslimat 4-9 gün
 • Ödeme yöntemleri
2012.02TL üzerindeki siparişler için ücretsiz teslimat

Clomid Jenerik

Açıklamalar

İlaç hakkında bilgi

 • Marka Adı: Clomid;
 • Etkin madde: Klomifen Sitrat;
 • Üretici: Sanofi, Pacific, Bruno Pharma.

Etkin madde Klomifen

Klomifen (Klomifen), 1967 yılında tıbbi kullanım için onaylanmıştır. Bu, DSÖ tarafından listelenen yumurtlama indükleyicileri kategorisinden bir ilaçtır.

Klomifen'in belirgin bir antiöstrojenik etkisi vardır.

Östrojenler, gebe kalma sürecinde önemli bir rol oynar. bu hormon:

 • Servikal mukus salgılanmasını uyarır (spermlerin yaşamı, hareketi ve beslenmesi için gerekli olan uygun bir ortam);
 • Luteinize edici hormon (LH) salınımını uyarır;
 • Endometriumun yenilenmesini ve büyümesini destekler.

Östrojen eksikliği veya fazlalığı yumurtlamanın imkansızlığına ve dolayısıyla hamileliğe neden olabilir.

Clomifen benzersiz bir terapötik etki sağlar. Kandaki östrojen konsantrasyonunu doğrudan etkilemez, ancak hormon seviyesini düzenleyen östrojen reseptörlerini etkiler.

Östrojen eksikliğinde, bu reseptörler etkinliklerini arttırırken, fazla östrojen ile etkinliklerini azaltırlar.

Clomid, yalnızca kadın vücudundaki östrojen seviyesindeki doğal bir değişiklik için koşullar yaratmaya yardımcı olur. Buna göre hormon replasman tedavisinin bir ilacı değildir ve kadın bedeni üzerinde olumsuz etkileri yoktur.

İlacın etkisi altında, kadın vücudunda luteinize edici ve folikül uyarıcı hormonların konsantrasyonu geçici olarak artar.

Bu etki genellikle 5 gün sürer ve sonrasında bu hormonların konsantrasyonu düşer. Ancak, %76'dan fazla bir olasılıkla, bir veya daha fazla folikül ortaya çıkar ve olgunlaşır, bu da östrojen konsantrasyonunda bir artışa yol açar, bu da sonuçta orta döngü LH dalgalanmasına ve yumurtlamaya neden olur.

Kullanım önerileri

Clomid, vücuttaki kadın seks hormonlarının dengesizliğinin neden olduğu patolojiler için reçete edilir, örneğin:

 • Adet görmeme — amenore;
 • Çok nadir dönemler — oligomenore;
 • Disfonksiyonel uterus kanaması;
 • Emzirmeyle ilgisi olmayan sütlü meme başı akıntısı — galaktore;
 • Erkeklerde düşük sperm sayısı — oligospermi;
 • Erkek meme büyümesi — jinekomasti.

Endikasyonlardan da anlaşılacağı gibi, Clomid östrojen seviyelerinde artış olan erkekler için de önerilir. Erkek vücudunda aynı şekilde hareket eder ve kadın cinsiyet hormonlarının seviyesini düşürmeye ve testosteronu artırmaya yardımcı olur..

Clomid satın alman yolları

Clomid, çoğu şehir eczanesinde satılan reçeteli bir ilaçtır. Doktorunuza gidebilir, muayeneden geçebilir, reçete alabilir ve yakınınızdaki bir eczaneden hap satın alabilirsiniz.

Ancak bu her zaman en iyi yöntem değildir. Doktor konsültasyonu için ödeme yapmanız gerekecek ve Clomid hapları yerel bir eczanede oldukça pahalı olacak. Çevrimiçi bir eczaneden en az 3 kat daha pahalı olabilirler.

Çevrimiçi eczanemizde Clomid'i de satın alabilirsiniz, ancak çok daha düşük bir fiyata. Bir İnternet kaynağı ve üreticiden doğrudan tedarik sağlama maliyetini en aza indirmek, Clomid'in internet üzerinden fiyatını düşük ve orta gelirli çoğu insan için en uygun hale getirir. Eczanemizin her müşterisinin ucuz ilaçlara erişebilmesini ve sağlıklarını kısıtlama olmaksızın koruyabilmesini sağlıyoruz.

Fiyatları kendiniz karşılaştırın ve Clomid'i eczanemizden internet üzerinden satın almanın daha karlı olduğunu ve bütçenizi etkilemeyeceğini göreceksiniz.

Tedavi rejimleri ve dozajları

Anovulatuar infertilitenin başarılı tedavisi için Clomid, 1-6 ay boyunca (yumurtlama başlama hızına bağlı olarak) 5 günlük döngüler/aşamalar halinde kullanılır.

Tedavinin ilk aşaması adet döngüsünün 5-ci gününde başlar. 5 gün boyunca günde 1 hap Clomid 50 mg alın. Hapları aldıktan sonra, yumurtlamanın görünümünü kontrol etmeniz gerekir. Tedavi bitiminden 7-18 gün sonra başlayabilir. Bu olmazsa, tedavi kursunu tekrarlamak gerekir.

Tedavinin ikinci ve sonraki aşamaları için Clomid dozunu günde 100 mg'a çıkarmanız gerekir. Rejim tekrar ediliyor: Tedaviye adet döngüsünün 5-ci gününde başlayın ve 10 gün boyunca devam edin. Östrojen reseptörlerinin daha uzun süreli kontrolü için tedavi süresinin uzatılması gereklidir.

Clomid 100 mg haplar, ilacın etkinliğini değerlendirmek ve gebe kalma olasılığını etkileyen komorbiditeleri belirlemek için en az 2-4 siklus boyunca alınır.

Oligospermisi olan erkeklerin tedaviye minimum günlük 25 mg Clomid dozu ile başlamaları tavsiye edilir.

Haplar 3-4 ay boyunca günde 2-3 kez alınır. Bir aylık tedaviden sonra spermogram seçenekleri pozitif dinamikler göstermezse, dozaj günde 2-3 kez 50 mg'a yükseltilebilir. Toplam günlük doz 150 mg'ı geçmemelidir.

Kullanım önerileri

Klomifen toleransını test etmek için tedavinin minimum dozla başladığını lütfen unutmayın.

 • Haplar, gıda alımına bakılmaksızın, tek doz atlanmadan günlük olarak alınır.
 • Hapları adet döngüsünün 5-ci gününden itibaren almaya başlamak çok önemlidir - ne daha geç ne de daha erken.
 • Menstrüasyon yoksa tedaviye herhangi bir günde başlayın.

Clomid'in etkinliğini belirlemek için, her tedavi döngüsünden sonra, foliküllerin gelişimini kontrol etmek için transvajinal ultrason muayenesi yapmak gerekir.

Yumurtlama olmazsa tedavi tekrarlanır.

Eksik doz

Tek bir Clomid dozunu kaçırmamalısınız. Eğer siz bir dozu kaçırırsanız, tüm tedavi sürecini sıfırdan başlatmanız gerekecektir. İkili veya üçlü doz almak bir fark yaratmaz ve yan etkilere neden olabilir. Bu yüzden, doz rejimini dikkatlice takip etmek gerekir.

Önlemler

Clomid kullanımı aşağıdaki teşhislerle kesinlikle kontrendikedir:

 • Şiddetli karaciğer/böbrek yetmezliği;
 • Menşei bilinmeyen rahim kanaması;
 • Hipofiz bezindeki neoplazmalar;
 • Hipofiz bezinin patolojik işlev bozuklukları;
 • Endometriozis.

Hamilelik sırasında Clomid kullanımı

Clomid, erkek ve dişilerin üreme işlevini geliştirmek için kullanılır. Ancak hamilelik sırasında kullanmamalısınız. İlacın hamilelik sırasında kullanılması düşüğe neden olabilir ve hamileliği sonlandırabilir.

Emzirme döneminde ilacı kullanmaktan da kaçınmalısınız.

Olası yan etkiler

Clomid'in en yaygın yan etkisi, kadınlarda geri dönüşümlü yumurtalık büyümesidir. Bu etki, kadın cinsiyet hormonlarının seviyesindeki bir artışla doğaldır, bu nedenle fazla rahatsızlığa neden olmaz.

Daha nadir görülen belirtiler şunlardır: baş ağrısı, sıcak basması, karında rahatsızlık/ağrı.

Çok nadiren (hastaların %1'inden azında), Clomid almak karaciğerde iltihaplanmaya, kan sayımında değişikliklere, rahim kanamasına neden olabilir.

Doktorlar ayrıca yan etkiler olarak çoklu yumurtlama olasılığını ve ikiz veya üçüz doğurma olasılığını da içerir. Ancak, bu çoğu zaman olmaz.

Clomid: diğer ilaçlarla etkileşim

Spesifik farmakolojik etki mekanizması nedeniyle, Clomifen bilinen çoğu ilaçla etkileşime girmez. Bu nedenle tedavi belirli kısıtlamalar olmaksızın gerçekleştirilir.

Sadece tedavi sırasında bunu hatırlamanız gerekir:

 • Alkolü bırakmalısınız;
 • Benzer etkiye sahip iki ilacı aynı anda almamalısınız, örneğin Clomid ve Tamoksifen;
 • Ek gonadotropik hormon ilaçları kullanabilirsiniz.

Depolamak

Çocukların ulaşamayacağı, karanlık bir yerde, 25°C'yi geçmeyen bir sıcaklıkta saklayın.

Clomid internet üzerinden nasıl satın alınır?

Çevrimiçi eczanemizin fiyatlandırma politikası, en geniş tüketici yelpazesi için tasarlanmıştır. Küçük bir geliriniz olsa bile, bu kendinizi inkar etmeniz gerektiği anlamına gelmez.

Üreme sağlığını korumak hedefimizdir. Bu yüzden çalışanlarımız, her kadın ve erkeğin Clomid'i düşük fiyatlarla satın alma fırsatına sahip olması ve çocuk sahibi olma umudunu kaybetmemesi için her şeyi yapıyor.

Biz müşterilerimize aşağıdakileri sunuyoruz:

 • Piyasanın altındaki fiyatlar;
 • 7/24 teknik destek;
 • Evinize hızlı teslimat;
 • Her siparişin tam güvenliği ve anonimliği.

Clomid'i internet üzerinden satın alarak, hayalinizi gerçekleştirme ve bir bebek sahibi olma fırsatını yakalarsınız.

Clomid Jenerik Referansları

 • Y
  Yıldız
  Doğrulanmış yorum

  Clomid hayatımı değiştirdi. Dört aydır vitaminlerle birlikte alıyorum. Şimdi yedi aylık hamileyim, bir kızım olacak. Daha önce, dokuz aydan fazla bir süredir hamile kalmaya çalışıyordum.

 • A
  Akif
  Doğrulanmış yorum

  Clomid kullanma deneyimimi ihtiyacı olan herkesle paylaşmaya karar verdim. Yaklaşık bir yıl önce kocam ve ben bebek sahibi olmaya karar verdik ama hiçbir şey yolunda gitmedi. Çeşitli testler yaptım ve yumurtlamadığım ortaya çıktı ve bu yüzden hamile kalmam imkansızdı. Teşekkürler Clomid, bir oğlum olduğu için çok mutluyum.

 • Ö
  Ömer
  Doğrulanmış yorum

  Bu ilaç için Tanrı'ya şükrediyorum!!! Anovülasyon geçirdim ve üç aydır Clomid alıyorum. Clomid tedavisinin son döngüsü sırasında hamile kaldım. Vazgeçme, umarım bu ilacın yardımıyla anne olabilirsin.

 • YK
  Yalnız Kral
  Doğrulanmış yorum

  Clomid ilk çocuğumda da bana yardımcı oldu. Beş gündür alıyorum, yumurtladım. Bu ilacı şiddetle tavsiye ediyorum, bu bir HARİKA!

 • AK
  Ali Kaptan
  Doğrulanmış yorum

  Polikistoz teşhisi ile hamile kalmanın uzun zaman alabileceğini biliyordum. 3 yıllık başarısız denemelerden sonra Clomid almaya başladım ve aynı ay hamile kaldım.

 • R
  Reis
  Doğrulanmış yorum

  Genelde yorum yazmam ama durum böyle değil. TWINS'e beş aylık hamileyim! Clomid gerçekten işe yarıyor!!!! İyi haberi bilmek benim için büyük bir rahatlama oldu.

 • B
  Başkan
  Doğrulanmış yorum

  İkisinde de Clomid kullandım, ilk üç ayda hamile kaldım.

 • E
  EtçiBurak
  Doğrulanmış yorum

  Şiddetle tavsiye ederim. Doktorumuz önerdiğinde eşim Clomid almaya başladı. İki ay sonra ilk çocuğumuzu bekliyoruz!

 • Y
  Yağmur
  Doğrulanmış yorum

  Yumurtlamam oldu ama hamile değildim. Doktor, Clomid ilk seferinde işe yaramadıysa denemeye devam etmen gerektiğini söyledi.

 • S
  SİMGE
  Doğrulanmış yorum

  Bu harika! PCOS'uma rağmen, Clomid sadece iki ayda hamile kalmama yardımcı oldu. Bebek sahibi olmak isteyenlere tavsiye ederim.

 • U
  Ufukcan_55
  Doğrulanmış yorum

  Yumurtlama sorunu yaşayan ve hamile kalmaya çalışan herkese tavsiye ederim.

 • S
  Sinan
  Doğrulanmış yorum

  Bütün hafta hoş olmayan yan etkiler yaşadığım için doktorum 50 mg almaya devam etmeyi önerdi. Ne olursa olsun Clomid'i almaya devam ediyorum. Sık karın şişkinliği ve mide bulantısına rağmen doz arttırılabilir.

 • M
  Metin
  Doğrulanmış yorum

  Kadınlar için mucizevi bir tedavi olarak Clomid 100 mg tabletlerini şiddetle tavsiye ediyorum!

 • P
  Polat
  Doğrulanmış yorum

  İlk defa 2014 yılında bu ilacı kullandım ve 4 ay sonra hamile kaldım. Yıllar sonra tekrar hamile kalamadım. Doktor hormon seviyemin düşük olduğunu söyledi. Clomid ilacını tekrar denedim. İKİ GÜN ÖNCE 3 test yaptım ve hepsi pozitif çıktı!!!!

 • M
  Mutlucocuk
  Doğrulanmış yorum

  Doktor Clomid kullanmaya başlamamı tavsiye ettikten sonra gerçekten endişelendim. Sonra Clomid'in yumurtlama bozukluğu olan kadınların %75'inde yumurtlamayı geri kazandırdığını ve bunun bir umut verdiğini okudum. 6 ay boyunca doktorun tavsiyesine göre ilacı kesinlikle talimatlara göre aldım. Bugün çok mutluyum, hamile kaldım!!! Umarım Clomid sizinde işinize yarar.