Sepetim 0
Baklofen

Baklofen

Baklofen iskelet kası gevşetici olarak kullanılır. İlaç, hastalarda spastisite tedavisi için geliştirildi ve ayrıca şiddetli kas spazmlarını, multipl skleroz ve travmatik beyin yaralanmalarını tedavi etmek için de kullanılıyor.

Baklofen, kas gevşemesine ek olarak, kas spazmlarından mustarip hastalarda rahatsızlığı da hafifleten hafif bir analjezik etki sağlayabilir. Bununla birlikte, bu ilaç, analjezik etkisi yavaş geldiğinden ağrı kesicilere alternatif olarak nadiren kullanılır.

Etkin madde: Baclofen

 • Teslimat 4-9 gün
 • Ödeme yöntemleri
2012.02TL üzerindeki siparişler için ücretsiz teslimat

Baklofen Jenerik

Açıklamalar

İlaç hakkında bilgi

 • Marka Adı: Baklofen;
 • Etkin madde: Baklofen;
 • Üretici: Polpharma, Sigma-Aldrich, Supelco.

Baklofen ve etken maddesi

Baklofen, etkin maddesi bir gama-aminobütirik asit (GABA) türevi olan bir kas gevşeticidir. Bu organik bileşik, insan merkezi sinir sisteminin (CNS) en önemli inhibitör nörotransmitteridir. Bu sayede Baklofen, omurilik hasarının neden olduğu artan kas tonusunu azaltır.

Baklofen kullanmanın yararları, ağrılı fleksör spa ve spontan kaslarını üretebilmek ile ilgili, bu da hastalığını ve diğer yardımlardan faydalanmak için, kuvvetten dolayı kaslarını kullanabilirsiniz.

Kullanım endikasyonları

Baklofen hapları, özellikle vücut fleksör spazmlarının, spontan konvülsiyonların, ilişkili ağrıların, omurilik yaralanmalarının genel etkilerinin ve multipl sklerozun rahatlatılması için, tersine çevrilebilir spastisitenin tedavisi için onaylanmıştır.

İlaç, trigeminal nevralji, gastroözofageal reflü hastalığı ve hıçkırıkların yanı sıra kullanılır:

 • omurilik tümörleri;
 • siringomyeli;
 • motor nöronların hastalığı;
 • transvers miyelit;
 • omuriliğin travmatik kısmi diseksiyonu.

Baklofen satın almanın en avantajlı yolu nedir?

Baklofen'i çevrimçi eczanemizden hızlı ve rahat bir şekilde satın alabilirsiniz. Bir sipariş verin ve ilacı evinize teslim edin. Teslimat sadece birkaç gün sürer ve uzun süre hap tedarik edebilirsiniz.

Çevrimiçi eczaneden sipariş vermenin avantajları:

 • Doktora veya eczacıya giderek zaman kaybetmezsiniz;
 • Reçetenizi kaybetseniz bile ilaç satın alabilirsiniz;
 • Eve teslim ile ilaç alırsınız.

Sipariş formunu doldurun, siparişinizi oluşturalım ve ihtiyacınız olan ilacı doğrudan Avrupa'daki depomuzdan gönderelim. Bu kullanışlı, hızlıdır ve paradan ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

Tedavi rejimleri ve dozajları

Tedavinin başlangıcında, yeterli bir terapötik yanıt sağlayan ilacın en düşük dozunun alınması önerilir. Önerilen maksimum dozu alıyorsanız ancak tedavinin sonucunu hissetmiyorsanız, doktorunuza danışmalı ve tedavi rejiminizi yeniden gözden geçirmelisiniz. Dozu değiştirmek veya benzer etkiye sahip başka ilaçlara geçmek gerekebilir.

Yetişkin hastalar
Tedaviye günde tek doz 15 mg Baklofen ile, tercihen çoklu dozlarla başlanmalıdır. Kademeli olarak artan bir ilaç dozu reçete edilirse, hastanın bireysel ihtiyaçlarına göre ayarlanmalıdır.

 • Baklofen 5 mg, üç gün boyunca günde üç kez;
 • Baklofen 10 mg, üç gün boyunca günde üç kez;
 • Baklofen 15 mg, üç gün boyunca günde üç kez;
 • Baklofen 25 mg, üç gün boyunca günde üç kez.

Eğer gerekirse doz kademeli olarak artırılabilir, ancak maksimum günlük doz 100 mg'ı geçmemelidir.

İlacın ağrılı fleksör spazmını gidermek için yalnızca geceleri alınması da yardımcı olur ve yıkama, giyinme, tıraş olma, fizik tedavi gibi belirli görevlerden yaklaşık bir saat önce alınan tek bir doz genellikle vücut hareketliliğini iyileştirir.

65 yaş ve üzeri yaşlı hastalar
Yaşlı hastalar, Baklofen kullanımının erken evrelerinde yan etkilere daha duyarlı olabilir. Bu yüzden, tedavinin başlangıcında, bir doktorun yakın gözetimi altında, fizyolojik cevaba göre ilacın dozajını kademeli olarak seçerek minimum dozları kullanmalısınız.

Çocuklar ve gençler
Baklofen hapları, ağırlığı 33 kg'dan az olan çocuklar için kontrendikedir! Genellikle tedaviye, günde 3-4 doza bölünmüş çocuk ağırlığının kilogramı başına 0,3 mg'lık en düşük dozla başlanır. Daha sonra çocuk için yeterli olana kadar dozaj kademeli olarak artırılır.

Çocuklar için toplam günlük doz aşılmamalıdır:

 • 8 yaşından küçük çocuklar için günde 40 mg;
 • 8 yaşından büyük çocuklar için günde 60 mg.

Kullanım önerileri

Bu ilacı yemeklerden önce veya sonra az miktarda sıvı ile alınız. Mide tahrişini azaltmak için ilacı sütle birlikte almanız önerilir. Dozu artırmaktan veya doktorunuzun size söylediğinden daha sık almaktan kaçının.

İlacın kesilmesi her zaman kademeli olmalıdır. Doz aşımı veya ciddi yan etkiler dışında, yaklaşık 1-2 haftalık bir süre boyunca dozu tutarlı bir şekilde azaltın.

Eksik Doz

Unuttuğunuz dozu hatırladığınız anda alınız. İlacın bir sonraki dozunu alma zamanı geldiyse, onu alın ve eksik dozu atlayın ve ardından normal doz programına geri dönün. Eksik dozu telafi etmek için aynı anda iki doz almayın.

Önlemler

Durumları stabilize olana kadar, özellikle yaşlı hastalar için ilacın dozajını dikkatlice gözlemlemek gerekir. Çok yüksek doz almak veya dozu çok hızlı artırmak her yaştan insanda yan etkilere neden olabilir.

Önlemler

 • Baklofen, yüksek tansiyonu olan obez hastalarda çok dikkatli kullanılmalıdır;
 • Baklofen, serebral dolaşım bozuklukları, solunum veya karaciğer yetmezliği olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır;
 • İlaca veya bileşiminin herhangi bir bileşenine karşı aşırı duyarlılığı olan hastalarda Baklofen kullanımı kontrendikedir;
 • Dikkatle, ilaç idrar retansiyonu veya solunum yolu hastalıkları, gastrointestinal rahatsızlıkları olan hastalara reçete edilir.

Sakinleştirici etki riski nedeniyle, araba kullanmaktan veya diğer tehlikeli mekanizmaları çalıştırmaktan ve ayrıca uyanıklığın azalması nedeniyle tehlikeli olabilecek faaliyetlerden kaçınmalısınız. Ek olarak, alkol ve merkezi sinir sistemini baskılayan diğer ilaçların kullanımıyla, Baklofen'in merkezi sinir sistemi üzerindeki etkisi arttırılabilir.

Hamilelik sırasında Baklofen kullanımı

Hamilelik sırasında, özellikle ilk üç ayda, ilaç sadece kesinlikle gerekliyse kullanılmalıdır. Tedavinin anne için yararları, bebeğe yönelik olası risklere karşı dikkatle değerlendirilmelidir.

Baklofen, emzirme döneminde ilacın anne sütündeki düşük seviyesi nedeniyle herhangi bir yan etkiye neden olmaz. Bununla birlikte, bebekler sedasyon belirtileri açısından izlenmelidir.

Olası yan etkiler

Yan etkiler esas olarak tedavinin başlangıcında, doz çok hızlı artırıldığında, yüksek dozlarda kullanıldığında veya yaşlı hastalarda ortaya çıkar. Genellikle geçici niteliktedirler ve doz azaltılarak azaltılabilir veya ortadan kaldırılabilirler.

Olası yan etkiler:

 • Şiddetli baş dönmesi veya bayılma, bilinç bulanıklığı;
 • İdrar sıklığında değişiklik;
 • Psikiyatrik bozuklukların ortaya çıkması veya kötüleşmesi, ruh hali değişimleri veya davranış değişiklikleri;
 • Alerjik reaksiyon belirtileri, solunum güçlüğü, olağandışı ses kısıklığı, yüzde veya boğazda şişme.

Ani ilaç kesilmesi, konvülsiyonlara ve halüsinasyonlara neden olabilir. Baklofen'in özellikle uzun süreli kullanımından sonra aniden kesilmesi durumunda, anksiyete ve bilinç bulanıklığı, psikotik bozukluklar, mani veya paranoya, nöbetler ve spastisitede geçici bir artış ortaya çıkabilir.

İlaç dozunun kademeli olarak azaltılması önerilir.

Baklofen: diğer ilaçlarla etkileşim

Levodopa, Karbidopa
Baklofen ile Parkinson hastalığının tedavisi için alındığında, bilinç bulanıklığı, halüsinasyonlar, mide bulantısı ve ajitasyon belirtileri mümkündür. Eşzamanlı kullanım Parkinson hastalığının semptomlarını da kötüleştirir.

Merkezi sinir sisteminin depresyonuna neden olan ilaçlar
Kas gevşeticiler, sentetik opiyatlar veya alkol ile birlikte alındığında güçlü bir yatıştırıcı etki ortaya çıkabilir.

Solunum depresyonu ve kan basıncında keskin bir düşüş riskleri de artar.

Antidepresanlar
Antidepresanlarla birlikte alındığında Baklofen'in etkisi artabilir, bu da kas tonusunda azalmaya yol açar.

Depolamak

Baklofen haplarını oda sıcaklığında kuru bir yerde saklayın. Tüm ilaçları çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği yerlerde saklayın.

Baklofen için piyasadaki en iyi çevrimiçi teklif

Çevrimiçi eczanemiz, ilaçları hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde almanıza yardımcı olur.

Bizim avantajlarımız:

 • Orijinal ilaçlar. Yalnızca güvenilir tedarikçileri ve dikkatle test edilmiş ilaçları seçiyoruz;
 • Hızlı ve kaliteli hizmet, sipariş kolaylığı ve hızı;
 • Uygun fiyat ve özel kampanyalarımızla tasarruf etme fırsatı.

Baklofen internet üzerinden satın aldığınızda, doktordan reçete beklemeden ihtiyacınız olan ilacı uygun fiyata hızlı bir şekilde alma fırsatına sahip olursunuz.

Baklofen Jenerik Referansları

 • SA
  Sultan Ahmet
  Doğrulanmış yorum

  Gerçekten doktora gitmeye vaktim yok. Bu yüzden, Baklofen ilacını internet üzerinden satın aldım. İlaç diğer tedarikçilerden daha ucuzdu. Ve teslimat hızlı. Kesinlikle orada ilaç almaya devam edeceğim.

 • ŞF
  Şeker Fare
  Doğrulanmış yorum

  65 yaşındayım, sırt ağrılarım var ve daha erken uyandım bu yüzden. Son yarım yılda günde üç doz 10 mg aldım. İyi bir ilaç. Sırt ağrılarım geçti, rahat uyuyorum ve uyku ilacı kullanmayı bıraktım.

 • SA
  Sinirli Adam
  Doğrulanmış yorum

  Asla başarısız olmayan mükemmel hizmet. Fiyat makul görünüyor. Size de tavsiye ediyorum.

 • GA
  Görkemli Acemi
  Doğrulanmış yorum

  Şiddetli ağrılı kramplara yardımcı olan tek ilaçtır. Hala küçük dozlarda kullanıyorum. Günde en fazla 2 hap alıyorum. Ve bağımlısı olmadım. Bazen midem bulanıyor ama acımın yanında hiçbir şey.

 • BY
  Burak Yıldız
  Doğrulanmış yorum

  Görünüşe göre Baklofen beni ayık bir yaşam yoluna koymayı başardı. Son üç yılda 30 günden fazla içkisiz yapamam. Ve içmeye başladığımda kimse ve hiçbir şey beni durduramazdı. Elimden gelenin en iyisini yaptım ve birçok yöntem denedim. Baklofen günde 75 mg iyileşmenin temelini attı. 90 gündür ayığım.

 • M
  Murat
  Doğrulanmış yorum

  Harika, çok iyi bir fiyat. Zamanında teslim edildi ve web sitesindeki açıklamaya karşılık geldi.

 • N
  Nimet
  Doğrulanmış yorum

  43 yaşındayım ve acı ve uykusuzluktan işkence gördüm. Yatmadan önce 20 mg baklofen benim için kurtuluş oldu. Gece boyunca ağrısız ve kas krampları olmadan uyuyabilir ve daha verimli bir hayat yaşayabilirim. Bu ilacı %100 tavsiye ederim!

 • GH
  Gözlüklü Hakim
  Doğrulanmış yorum

  Benim fibromiyaljiye bağlı boyun ve sırt ağrılarım ve inatçı kas spazmlarım var. O zamanlar 73 yaşında olduğum için doktorum Baklofen yazmak konusunda isteksizdi ama denemeye karar verdik. Bu ilaçla hiç problem yaşamadım. Son zamanlarda dozu 30 mg'a düşürdüm ve yoksunluk sendromu ya da gözle görülür yan etkiler yaşamadım.

 • Necip Şaşmaz
  Doğrulanmış yorum

  Bu ciddi bir yol kazasıydı. Uyluk, elim ve parmaklarım kırıldı. Ayrıca ciddi bir sinir hasarı, bağ ve tendon kopması yaşadım. 3 yıl boyunca büyük olasılıkla Carisoprodol, Tizanidin ve Cyclobenzaprine gibi tüm kas gevşeticileri denedim. Ve kendimi kobay gibi hissettim. Tüm insanlar farklıdır, ancak Baklofen benim için daha iyidir, gerçekten yaşam kalitemi artırıyor. İlaç sadece kas kramplarını durdurmakla kalmaz, aynı zamanda %100 ağrıyı durdurmaya yardımcı olur.

 • H
  Hafiz
  Doğrulanmış yorum

  Ben ağrı ve kontrolsüz seğirme ile ciddi bir rahatsızlığım var. Bazen ağrı o kadar güçlü oluyor ki akşamalar uyuyamıyorum. Tanrıya şükürler olsunki, Baklofen ilacını buldum. Bugün için şiddetli kronik kas kramplarım için en etkili ilaç (günde üç kez 20 mg dozunda). Kas koordinasyonu gelişti. Bu, ellerimi ve bacaklarımı daha iyi kullanmama yardımcı oluyor.

 • Ö
  Ömer
  Doğrulanmış yorum

  Dört yıl önce bir trafik kazası geçirdim. Arabam devrildi ve omurga travması geçirdim. Birkaç kas gevşetici kullandım. Baklofen, baldır kaslarının ağrı ve kontrolsüz kramplarını durduran tek ilaçtır.

 • VA
  Vahşi Aslan
  Doğrulanmış yorum

  Kullanmaya başladığımda ilacın etkisi oldu.

 • BK
  Beyaz Kurt
  Doğrulanmış yorum

  Baklofen ilacını internet üzerinde üçüncü kez satın alıyorum ve bunu yapmaya devam edeceğim. Ağrıyı durduran, kas spastisitesini ve rahatsızlığı azaltan tek ilaçtır.

 • B
  Bedri
  Doğrulanmış yorum

  Sırt spazmları ve kas gerginliği için günde 30 mg aldım ve hiçbir gelişme hissetmedim. Ancak günde üç kez 20 mg'lık doz bana yardımcı oldu. Korkunç bir ağrım yok ve hareket etmem daha kolay. Parkta tekrar banktan banka geçerek yürüyebiliyorum ve hapları yanımda taşıyorum. Ayakkabılarımı giymek sadece 10 dakika sürüyor ve eskisi gibi yarım saat değil.

 • A
  Arif
  Doğrulanmış yorum

  Yaklaşık bir yıl boyunca 75 mg Baklofen kullandım. Çok fazla sorun yaşamadan yaklaşık bir ay boyunca kullanımını azalttım. Bırakma konusunda hiçbir tepkim olmadı. Benim için neredeyse mükemmel bir varyanttı, yan etkiler sadece tedavinin başlangıcında ortaya çıktı.