Sepetim 0
Zithromax (Azitromisin)

Zithromax (Azitromisin)

Zithromax, bulaşıcı hastalıkların tedavisi için klinik uygulamada aktif olarak kullanılan bakteriyostatik bir antibiyotiktir. Günümüzde COVID-19'da zatürre gibi mevcut enfeksiyonların tedavisinde de dahil olmak üzere en sık kullanılan ilaçlardan biridir.

Zithromax'ı kullanarak semptomları hafifletebilir ve orta şiddette en bulaşıcı süreçlerin çoğunu 3-5 gün içinde yenebilirsiniz. Bununla birlikte, bu antibiyotik tüm hastalıklar için her derde deva değildir, bu yüzden tıp uzmanlarımız tarafından geliştirilen kullanım talimatlarını okumak önemlidir.

Etkin madde: Azithromycin

 • Teslimat 4-9 gün
 • Ödeme yöntemleri
2012.02TL üzerindeki siparişler için ücretsiz teslimat

Zithromax Jenerik

Açıklamalar

İlaç hakkında bilgi

 • Marka Adı: Zithromax;
 • Etkin madde: Azitromisin;
 • Üretici: Pfizer.

Zithromax ve onun etkin ilaç Azitromisin

Zithromax, Azitromisin'in marka adıdır. Hassas patojenik mikroflorayı etkileyen geniş spektrumlu bir antibiyotiktir.

Azitromisine duyarlı mikroflora şunları içerir:

 • Gram pozitif patojenik mikroflora, özellikle çoğu streptokok enfeksiyonu türü;
 • Gram negatif patojenik mikroflora;
 • Anaerobik organizmalar;
 • Ayrı bakteri grubu: klamidya, pnömoni, mikobakterilerin etken maddeleri, borreliosis ve genitoüriner enfeksiyon hastalıklarının etken maddeleri.

Farmakolojik etkinliğinin geniş aralığı, Azitromisinin benzersiz moleküler yapısı tarafından sağlanır.

Diğer makrolid antibiyotiklerin aksine, Azitromisin asidik bir ortamda daha yüksek bir dirence sahiptir. Bu gösterge, Eritromisinin asit direncini 300 kat aşıyor. Bu aşağıdakilerle başarır:

 • Kandaki etkin maddelerinin daha yüksek biyoyararlanımı;
 • Makrolid grubunun benzer ilaçlarına kıyasla daha iyi antibakteriyel göstergeleri.

Tabii ki, eğer doktor hastaya hangi antibiyotiği önereceğini seçebilirse çoğu durumda Zithromax'ı önerecektir. Bugün Zithromax, dünyanın tüm ülkelerindeki çoğu hasta için internet üzerinden mevcuttur.

Farmakolojik etki mekanizması hakkında ayrıntılara girmeden Zithromax, bakteri hücrelerinde protein sentezi süreçlerini bozarak etki eder. Protein (besin) olmadan, bakteriler üreme yeteneklerini hızla kaybeder ve ölür.

Kullanım endikasyonları

Her şeyden önce, Zithromax özellikle solunum yolu enfeksiyon hastalıklarında (farenjit, bademcik iltihabı, otit (otitis media dahil), kızıl, sinüzit, kronik ve akut bronşit, pnömoni) iyi etki yaratır. Üst ve alt solunum yolu enfeksiyonları genellikle atipik patojenlerle ilişkili olduğundan, tüm antibiyotikler bakterilerle olduğu kadar etkili bir şekilde savaşamaz.

Ancak bunlar, bu antibiyotiği başarıyla kullanabileceğiniz tüm hastalıklar değildir. Aşağıdaki durumlarda Zithromax'ı internet üzerinden satın almanız önerilir:

 • Bulaşıcı cilt hastalıkları: akne, tekrarlayan erizipeller, enfekte dermatozlar;
 • Genitoüriner sistem ve böbreklerin iltihabi hastalıkları: Lyme hastalığının erken evreleri, üretrit, vajinit, sistit, piyelonefrit;
 • Obstrüktif akciğer hastalığının enfeksiyöz komplikasyonları;
 • Genital organların ülseratif hastalıkları;
 • Trahom.

Zithromax, farklı COVID-19 suşları için de kullanılabilir.

Ek tedavi olarak, Helicobacter pylori'nin neden olduğu mide ve duodenum ülserlerinin tedavisinde de kullanılabilir.

Patojenik mikrofloranın etkinliğini nötralize etmeye yardımcı olur, böylece gastrointestinal sistemin mukoza zarlarındaki ülser ve erozyonların iyileşme sürecini hızlandırır.

Zithromax satın almanın olası yolları

Şimdi Zithromax'ı iki şekilde satın alabilirsiniz:

 • Bir doktor reçetesi ile en yakın eczaneye gidin;
 • Eve teslimatla Zithromax'ı internet üzerinden sipariş edin.

İlk yöntem klasik ve çoğu insan için tanıdık. Ancak Zithromax'ı internet üzerinden satın almanın avantajlarını bildiğinizde, alışkanlıklarınızı değiştireceksiniz.

Düşük fiyat, Zithromax'ı internet üzerinden satın alma kararınızı etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Yerel eczanelerde antibiyotik fiyatları birkaç kez şişiriliyor. Bu, ilaç endüstrisinin özelliklerinden kaynaklanmaktadır: lojistik, işletme lisansları, depo bakımı, ücret fonu, pazarlama giderleri vb.

Çevrimiçi eczaneler, Zithromax'ı doğrudan üretici depolarından tedarik eder. Bu sayede yerel eczanelere özel masraflar ortadan kalkar. Zithromax'ı bir şehir eczanesinde alabileceğinizden 3-4 kat daha ucuza internet üzerinden satın alabilirsiniz. Ve tüm bunlar sadece Zithromax'ın fiyatının büyük ekstra masraflar olmadan oluşmasından kaynaklanmaktadır.

Tedavi rejimleri ve dozajları

Zithromax, hem kombinasyon antibiyotik tedavisinde hem de enfeksiyonların tedavisinde bağımsız bir ilaç olarak kullanılabilir.

Tedavi rejimi, aşağıdakiler gibi çeşitli faktörlere bağlıdır:

 • Hasta yaşı;
 • Hastanın vücut ağırlığı;
 • Enfeksiyöz ajan tipi;
 • Enfeksiyon lokalizasyonu.

Bu göstergelere dayanarak, bireysel antibiyotik tedavisi seçilir. Zithromax\Azitromisin, gastrointestinal kanalda iyi ve hızlı emildikleri için en sık tablet şeklinde kullanılır ve oral yoldan alındığında 250 mg dozunda etkin maddenin biyoyararlanımı yaklaşık %38'dir.

Zithromax tabletleri 100 mg, 250 mg ve 500 mg Azitromisin içerir.

Dozaj ne kadar yüksek olursa, Azitromisinin biyoyararlanımı ve kan plazma konsantrasyonu o kadar yüksek olur.

Yetişkinlerde ve 12 yaşından büyük ve 45 kg'dan ağır çocuklarda Zithromax dozaj rejimi:

 • Solunum sistemi enfeksiyonları: 3 gün boyunca günde 3 defa 1 Zithromax 500 mg tablet;
 • İdrar yolu enfeksiyonları: 3 gün boyunca tek doz 1 g veya 1 Zithromax 500 mg tablet;
 • Deri enfeksiyonları: İlk gün 1 g, ardından 4-5 gün boyunca günde 500 mg;
 • Helicobacter pylori'nin antibakteriyel tedavisi durumunda Zithromax'ı 3 gün boyunca günde 1 g dozda almak gerekir.

12 yaşın altındaki ve 45 kg'ın altındaki çocuklarda Zithromax dozaj rejimi:

 • Enfeksiyon türünden bağımsız olarak, çocuklar için Zithromax dozu şu formülle hesaplanır: 1 kg vücut ağırlığı başına 10 mg. Elde edilen günlük doz 3 parçaya bölünür ve 6-8 saatlik aralıklarla alınır. Tedavi 3 gün sürmelidir.

Tedavi süresi klinik tablo ve semptomlara göre belirlenir, ancak çoğu durumda Azitromisin kullanımı 3-5 gün ile sınırlıdır.

Kullanım önerileri

Zithromax tabletleri aç karnına veya öğün aralarında alınmalıdır (yemek ile antibiyotik alımı arasındaki süre 2 saat olmalıdır). Her tableti bir bardak su ile birlikte alınız.

Su, tabletin bağırsaklara geçişini hızlandırır, bu da kana emilimini hızlandırır. İlacı yemekten hemen sonra alırken, Azitromisinin biyoyararlanımı azalabilir.

Eksik doz

Etkili bir tedavi için doz aralığına uyum son derece önemlidir. Eğer bir sonraki Zithromax dozunu kaçırdıysanız, hemen ikili veya üçlü doz almamalısınız. Bir sonraki programlanmış dozunuz en az 6 saat sonraysa, hatırladığınız anda bir tablet alın. Eğer bir sonraki dozun kullanılmasına 2-3 saat kaldıysa, bu zamana kadar bekleyin ve programa göre tedaviye devam edin.

Önlemler

ÖNEMLİ BİLGİ!

Tedavi sırasında alkol kontrendikedir. İlaç ve alkol arasındaki etkileşim, alerjik reaksiyona ve bir dizi başka ciddi yan etkiye neden olabilir. Bu özellikle karaciğer patolojileri olan hastalar için tehlikelidir.

Diğerlerinde, Zithromax önlemleri makrolid antibiyotiklerin özelliğidir ve aşağıdakileri içerir:

 • Karaciğer yetmezliği durumunda ilacın alınması önerilmez;
 • Kardiyovasküler sistemin kronik hastalıklarında öncelikle bir kardiyologa danışılmalıdır;
 • 14 yaşından küçük çocuklar ve gençler için oral uygulama önerilmez.

Eğer etkinlik açısından uygun ilaçlar yoksa ve enfeksiyon tehdidi potansiyel yan etkilerden daha yüksekse, o zaman bir istisna yapılabilir.

Hamilelik sırasında Zithromax kullanımı

Hamilelik sırasında, Zithromax genellikle reçete edilmez. Kullanımı sadece istisnai durumlarda, anneye olan yararın fetusun potansiyel risklerinden daha yüksek olduğu durumlarda tavsiye edilir.

Eğer bir kadın emzirme döneminde Zithromax almak zorundaysa, tedavi sırasında yapay beslenmeye geçmek gerekir.

Olası yan etkiler

Zithromax çoğu hasta tarafından iyi tolere edilir. Yan etkiler hafif ila orta şiddettedir.

En yaygın yan etkilere gelince, aşağıdakilere dikkat etmelisiniz:

 • ishal (vakaların %5'i);
 • mide bulantısı ve karın ağrısı (vakaların %3'ü);
 • kusma (vakaların %3'ü);
 • zayıflık (vakaların %3'ü).

Kural olarak, yan etkiler, aşırı doz veya önlemlere uyulmaması nedeniyle ortaya çıkar: karaciğer patolojileri durumunda ilacı almak, ilacı alkolle almak vb.

Azitromisin: diğer ilaçlarla etkileşim

Azitromisinin farmakolojik güvenliği esas olarak hastanın kullanım talimatlarını ne kadar doğru takip ettiğine bağlıdır. Zithromax'ın belirli ilaçlarla etkileşimi ciddi yan etkilere neden olabilir veya antibiyotiğin terapötik etkisini en aza indirebilir.

Bu yüzden Zithromax'ı kullanmaya başlamadan önce, doktorunuza veya eczacınıza şu anda kullanmakta olduğunuz tüm ilaçları söyleyin ve olası etkileşimler hakkında bilgi edinin:

 • Antasitler, gastrointestinal kanalda Azitromisin emilimini önemli ölçüde azaltır. Sonuç olarak biyoyararlanımı ve dolayısıyla antibakteriyel etkisi azalır.
 • Bakteriyostatik antibiyotikler Azitromisinin etkisini arttırır ve bakterisidal antibiyotikler tedavi edici özelliklerini azaltır.
 • Azitromisin, aşağıdaki ilaçlarla etkileşime girer ve kan plazmasındaki konsantrasyonlarını artırır: Sikloserin, Metilprednizolon, dolaylı antikoagülanlar, Siklosporin, Bromokriptin, Teofilin. Sonuç olarak, bu maddelerin karaciğer ve böbrekler için toksisitesi artar ve bu da yan etkilere neden olabilir.

Depolamak

25°C'yi geçmeyen bir sıcaklıkta, çocukların erişemeyeceği kuru, karanlık bir yerde saklayın.

Piyasadaki çevrimçi Zithromax için en iyi teklif

Zithromax'ı çevrimçi eczanemizden satın almayı seçtiğinizde, siparişinizi hızlı bir şekilde alacak ve zamanında tedaviye başlayabileceksiniz. Müşterilerimize çevrimçi Zithromax için yüksek düzeyde hizmet, 24 saat destek ve düşük fiyatlar sunuyoruz.

Antibiyotik kullanımını gerektiren bir hastalığın ilk belirtilerinde Zithromax'ı reçetesiz satın alabilirsiniz. Sadece 2-3 tıklama ile siparişinizi verebilirsiniz.

Başka sitelerde bulamayacağınız yüksek hizmet kalitesi sunuyoruz. Önceliğimiz sizin sağlığınız ve sevdiklerinizin sağlığıdır. Bu yüzden, ilaçlarımızın herhangi bir hastalığa karşı savaşmanıza yardımcı olmasını sağlamak için her türlü çabayı gösteriyoruz.

Zithromax Jenerik Referansları

 • O
  OZGÜR
  Doğrulanmış yorum

  Covid nedeniyle zatürre geçirdim. Doktor hemen Zithromax'ı reçete etti. 4 gün sonra röntgen çektim ve doktor hastalığın ilerlemediğini söyledi. Bu antibiyotik bana yardımcı oldu ve Covid'i çok hızlı bir şekilde durdurabildiğim için mutluyum.

 • Sakar Şakir
  Doğrulanmış yorum

  Kocam da soğuğa duyarlı olduğu için sıklıkla solunum yollarında iltihaplanma olur. Zithromax, kötü öksürük veya nefes alma güçlüğü ile çok yardımcı olur. İlacı pnömoni veya bulaşıcı bronşit için alıyoruz. Ve bu çalışıyor.

 • AY
  Arzu Yilmaz
  Doğrulanmış yorum

  Covid nedeniyle zatürre ile hastanedeyken bana Zithromax reçete edildi. Ondan önce başka bir antibiyotik aldım, ama bana yardımcı olmadı. Zithromax'ı aldıktan sonra kesinlikle daha iyi hissettim.

 • MA
  Metin Akpinar
  Doğrulanmış yorum

  Bildiğim kadarıyla Zithromax, Covid için en iyi çözüm. Sadece bu ilaç zatürreyi hızla durdurabilir. Zithromax artık yardımcı olmazsa, hastaya hormonal ilaçlar verilir. Eşim hemşire ve bu zor zamanlarda Zithromax'ın her zaman elinizin altında olması gerektiğini söyledi.

 • TE
  Tamer Erdem
  Doğrulanmış yorum

  Bunun için kime teşekkür edeceğimi bilmiyorum ama Zithromax beni Covid-19 sırasında gerçekten kurtardı. Ateşim 39 dereceydi, ateşim vardı ve çok ağır nefes alıyordum. İyileşmeden tam 3 gün önce Zithromax aldım. Bu gerçekten sihirli bir ilaç. Belki bu antibiyotik olmasaydı hastaneye giderdim.

 • M
  Mehmet
  Doğrulanmış yorum

  Merhaba! Soğuk algınlığı semptomları için kullandığım tek ilaç Zithromax.

 • N
  Nurgul
  Doğrulanmış yorum

  Soğuk algınlığı semptomları çok şiddetliyse Zithromax kullanıyorum. Aksi takdirde, kendi başıma iyileşmeyi tercih ederim.

 • MU
  Murat Umre
  Doğrulanmış yorum

  Merhaba! Sinüsle ilgili herhangi bir semptom için her zaman Zithromax kullanırım.

 • AK
  Ali Koc
  Doğrulanmış yorum

  Etkileri hakkında çoğunlukla olumlu, ancak daha az ishal ve mide ağrısı ile yapabilirdi.

 • S
  Salih
  Doğrulanmış yorum

  Zithromax sayesinde sinüzitten kurtuldum.

 • S
  Sinem
  Doğrulanmış yorum

  Ailemle uzun bir yolculuktan sonra Zithromax'ı aldım. Covid benzeri semptomların ortaya çıktığına dair şüphelerim vardı. Karımın çantasında biraz vardı ve anında yardımcı oldu. Önleme olarak kullanılabileceğine eminim.

 • K
  Kel
  Doğrulanmış yorum

  Bronşit de yardımcı oluyor. Henüz bir alternatif aramıyorum

 • HY
  Hande Yener
  Doğrulanmış yorum

  Zithromax, uykumu iyileştirmeye yardımcı oluyor, çünki nefes alma güçlüklerine yardımcı oldu. Solunum yollarının çeşitli enfeksiyonları için şiddetle tavsiye edilir.

 • M
  Mehri
  Doğrulanmış yorum

  Ortaya çıkan herhangi bir böcek/virüs/bakteriye karşı çok düşük bir toleransım var. Bakteriyel enfeksiyonlar için birçok farklı reçete denedim. Ben düşünüyorumki, gerçekten işe yaradığı için zitromax benim en iyi seçimim.

 • MP
  Mustafa Paşa
  Doğrulanmış yorum

  Merhaba! Benim bir süredir bir çeşit astımım var. Nedense, inhalerlerden hiç rahatlayamıyorum. Bu şey işe yarıyor ama midemi bulandırıyor ama sonra birçok ilaç bende aynı etkiyi yapıyor. Bununla yaşayabilirim, nefes alamamaktan çok daha iyi.